Agregaty prądotwórcze - jak wybrać odpowiedni?Agregat prądotwórczy to bardzo użyteczne urządzenie do zasilania narzędzi elektrycznych w razie dłuższej przerwy w dostawie prądu. Ale umożliwia także wygodną pracę w ogrodzie czy na budowie. Zwiększa komfort życia w domu letniskowym czy na kempingu. Należy tylko dostosować wybór agregatu do planowanego zakresu wykorzystywania.

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając i kupując agregat prądotwórczy.

Sprawdź, jaki rodzaj odbiorników planujesz zasilać

Odbiorniki indukcyjne (np. lodówka, zamrażarka, elektronarzędzia, klimatyzatory, itp.) i elektroniczne (sterowniki pieców C.O, komputery i laptopy, telewizory LCD, PDP, LED, wzmacniacze, sprzęt Hi-Fi) – szczególnie czułe na jakość prądu, powinny być podłączane do agregatów gwarantujących  stabilne parametry częstotliwości i napięcia. Gwarancją bezpieczeństwa oraz wieloletniej eksploatacji tego typu odbiorników są agregaty wyposażone w nowoczesne systemy stabilizacji napięcia: cyklokonwerter, D-AVR cyfrowy automatyczny regulator napięcia, i-AVR inteligentny automatyczny regulator napięcia, lub najbardziej zaawansowany technologicznie agregat prądotwórczy z prądnicą inverterową. Rozwiązania te, monitorując i korygując parametry wyjściowe napięcia i częstotliwości, gwarantują bardzo wysoką jakość generowanego prądu.

Moc elektryczna agregatu

Moc agregatu musi być większa od zsumowanej mocy wszystkich urządzeń, które będą z niego zasilane. W tym celu można posłużyć się miernikiem elektrycznym, ale ponieważ każdy odbiornik ma inny prąd rozruchowy - najbezpieczniej jest zasięgnąć rady Autoryzowanego Sprzedawcy. Wyznacznikiem mocy agregatu jest silnik.

Wielkość zbiornika paliwa i poziom jego zużycia

Agregaty prądotwórcze to urządzenia zasilane paliwem. Dlatego wybierając to urządzenie, warto wziąć pod uwagę jego pojemność.

Zaawansowanie techniczne urządzenia

Wyposażenie agregatu prądotwórczego w tryb pracy ekonomicznej – ECO – świadczy też o zaawansowaniu technicznym urządzenia, dostosowanym do wymogów dzisiejszego życia i oczekiwań użytkowników. Opcja ta, oprócz mniejszego zużycia paliwa, wydłuża maksymalny czas pracy na jednym zbiorniku, wycisza agregat i zwiększa żywotność silnika.

Coraz ważniejszym dziś kryterium wyboru agregatu prądotwórczego jest jego cicha praca. Dlatego warto wziąć pod uwagę urządzenie wyposażone nie tylko w opcję ECO, ale także z dźwiękoszczelną obudową, specjalnie zaprojektowanym tłumikiem oraz systemem antywibracyjnym.

Waga i wielkość agregatu

W przypadku planowanego wykorzystywania agregatu prądotwórczego w różnych miejscach, warto rozważyć nabycie modeli lekkich i o gabarytach ułatwiających transport. Są to agregaty walizkowe lub przenośne – wyposażone w zestaw transportowy, np.: waga agregatu jednofazowego „ walizkowego” wynosi około 21 kg., natomiast standardowe agregaty w ramie o tej samej mocy ważą od 35 do 40 kg. Tego typu urządzenia są bardzo wygodne w użytkowaniu na działkach czy na kempingach.

źródło: Honda

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: