sprzatanie po remoncie jak ogarnac balagan po pracach remontowych

Z jednej strony z niecierpliwością czekamy na remont, gdyż pozwoli nam odświeżyć wygląd mieszkania. Z drugiej utyskujemy na konieczność sprzątania po pracach remontowych, szczególnie jeżeli wykonywany był generalny remont. Jednak nie zawsze sprzątanie po remoncie musi oznaczać długie dni spędzone na wycieraniu kurzów czy resztek gruzu. Warto zawsze odpowiednio wcześniej przygotować się na sprzątanie, a w razie bardzo dużej ilości prac, zatrudnić osobę, która pozwoli ogarnąć mieszkanie czy dom po wykonywanych pracach remontowych.

Sprzątanie po remoncie – jak się do niego przygotować?

Do sprzątania po remoncie należy przygotować się jeszcze zanim rozpoczniemy prace remontowe. W sklepach budowlanych należy kupić taśmy i folie zabezpieczające, a także duże worki na śmieci. W czasie „brudnych” prac, takich jak skuwanie tynków czy szlifowanie gładzi należy sprzątać na bieżąco, co pozwoli uniknąć nagromadzenia się gruzu i kurzu na meblach, podłogach czy oknach.

Jeżeli planujemy kładzenie gładzi lub skuwanie starych ścian, należy zabezpieczyć również inne pomieszczenia w domu, gdyż kurz będzie się roznosił po całym mieszkaniu. W przypadku malowania trzeba pamiętać przede wszystkim o zabezpieczeniu okien, ościeżnic drzwiowych, a także elementów zamontowanych do ścian np. kontaktów czy włączników, jeżeli na czas malowania nie będą one demontowane. W przypadku, gdy w pomieszczeniu znajdują się meble, należy zabezpieczyć je folią malarską. Takie działanie znacznie ograniczy konieczność wielogodzinnego sprzątania – okna będą zabezpieczone przed zachlapaniem, co ograniczy zakres ich czyszczenia. Nie będzie trzeba ich czyścić z resztek tynku czy gładzi oraz zaschniętej farby. Podobnie wygląda kwestia z podłogą czy meblami.

Jeżeli są wykonywane prace takie jak szlifowanie ścian czy cyklinowanie, warto zatrudnić specjalistę, który będzie dysponował sprzętem ograniczającym pylenie się. Przy takiej pracy znacznie ograniczona będzie konieczność kilkukrotnego wycierania pyłu, który może osiąść dosłownie wszędzie.

Po zakończeniu wszystkich prac remontowych należy gruntownie wysprzątać całe mieszkanie. Tutaj warto zakupić odpowiednie środki czyszczące, które pozwolą na szybkie usunięcie pozostałych zabrudzeń.

Czy warto zatrudniać pomoc domową do sprzątania po remoncie?

Do ostatecznego posprzątania całego domu po remoncie można zatrudnić osobę specjalizującą się w takich usługach. Często tak zwane pomoce domowe w zakresie swoich obowiązków mają również pomoc przy innych czynnościach, nie tylko codziennym sprzątaniu w domu. Przykładem może być tutaj właśnie sprzątanie po remoncie. Taką osobę szczególnie warto zatrudnić do pomocy, jeżeli w domu mamy małe dzieci i zależy nam na szybkim ogarnięciu mieszkania, a także w momencie, gdy remont jest wykonywany u osób starszych, które samodzielnie nie będą mogły sprawnie posprzątać swojego mieszkania.

Często osoby, które specjalizują się w sprzątaniu po remontach, mają swoje sprawdzone sposoby, na ekspresowe wysprzątanie mieszkanie, a także dysponują odpowiednimi środkami czyszczącymi oraz sprzętem sprzątającym.

Jeżeli nie mamy sprawdzonej osoby do sprzątania, możemy jej poszukać w sieci np. na portalu www.pomocedomowe.pl, który skupia wokół siebie pomoce domowe z różnych regionów Polski. Na stronie można wybrać swoje miasto oraz zaznaczyć zakres prac, który ma wykonywać pomoc domowa. Można też bezpośrednio porozmawiać z daną osobą porozmawiać za pomocą wiadomości wysyłanych przez portal, co znacznie ułatwia wybór odpowiedniej osoby.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: